Dlaczego srebro ciemnieje?

 

Czarny osad na Twojej biżuterii, o co chodzi?

Czernienie srebrnej biżuterii to zjawisko, które może nieco zaniepokoić, ale spokojnie to całkowicie normalny i naturalny proces, który nie jest wynikiem słabej jakości kruszca. Srebro to dosyć wymagający metal szlachetny, który z czasem ciemnieje, ale przy odpowiedniej pielęgnacji oraz przechowywaniu można utrzymać jego świeżość i blask na długo. Poniżej wyjaśnimy, dlaczego na srebrze pojawiają się ciemne plamy oraz podpowiemy, jak się z nimi uporać.

 

Dlaczego srebro ciemnieje?

Ciemniejszy odcień naszej biżuterii to efekt reakcji chemicznych między metalem a otoczeniem, gdzie dwutlenek siarki obecny w kruszcu utlenia się pod wpływem różnych czynników, takich jak wilgoć, powietrze, a nawet pH naszej skóry.

Na szczęście istnieją metody, które pomogą usunąć niechciany osad z naszej biżuterii.Jak wyczyścić srebro?

By pozbyć się ciemnego osadu z biżuterii, możesz skorzystać z wielu domowych sposobów, używając między innymi soli kuchennej, sody oczyszczonej, pasty do zębów, proszku do prania, a także folii aluminiowej.

Istnieją również specjalistyczne preparaty, które są dostępne w większości salonów jubilerskich, także u nas, które w bezpieczny sposób pomogą usunąć zabrudzenia z biżuterii.

Jeżeli czujesz się bezpieczniej, oddając swoją biżuterię w ręce specjalistów, zapraszamy do skorzystania z usługi w naszym salonie, gdzie skutecznie oczyścimy i odnowimy Twoje skarby, pozbywając się zanieczyszczeń oraz przywracając im pierwotny blask i wygląd.

 

Stan Twojej biżuterii zależy głównie od Ciebie, dlatego pamiętaj o jej odpowiedniej pielęgnacji oraz przechowywaniu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule Jak dbać o biżuterię.