Dobór rozmiaru

Jeżeli nie jesteś pewna/y, jaki kupić rozmiar, lepiej skontaktuj się ze mną, żeby uniknąć niepotrzebnych zwrotów lub rozczarowania. Nie w każdym wyrobie możemy w prosty sposób zmieniać rozmiar. Czasem wiąże się to z przygotowaniem biżuterii od początku. Zwrot może nie być uznany, kiedy rozmiar był wykonany na specjalne zamówienie. Szczególnie tyczy się to wyrobów ze złota!  

Dziękuję! 

Bransoletki

Dla doboru rozmiaru bransoletek otwartych sztywnych oraz bransoletek elastycznych najważniejszy jest obwód nadgarstka. Wystarczy, że zmierzysz nadgarstek centymetrem krawieckim lub dowolną miarką. Zrób to powyżej kostki, w najwęższym miejscu. Zmierz bez zaciskania, ale nie za luźno. Potrzebny luz dodam już ja realizując Twoje zamówienie. Wynik obwodu w centymetrach wybierz przy kupowaniu bransoletki. 

W przypadku doboru rozmiaru bransoletek zamkniętych sztywnych najważniejszy jest natomiast obwód dłoni. Zmierzysz go centymetrem krawieckim lub dowolną miarką chowając delikatnie kciuk do środka dłoni, mierząc ją w najszerszym miejscu. Zmierz bez zaciskania, ale też nie za luźno. Wynik obwodu w centymetrach wybierz podczas kupowania bransoletki. 

Naszyjniki

Przy naszyjnikach kluczowa jest znajomość długości łańcuszka, który będziemy nosić. Dla naszyjników z zawieszką zazwyczaj wybieraną długością jest 50 cm. To jest taki "standard". Dla małych zawieszek najczęściej sugeruję długość 45 cm. Dla dużych zawieszek lub takich, które chcemy nosić bardzo nisko wybierzemy 60 cm. Dla ułożenia kaskadowego, kiedy mamy minimum 2 zawieszki, ta górna zazwyczaj jest na 45 cm, a druga niższa na 50 cm. Jeżeli nie wiesz jaki wybrać, to zerknij na poniższe zdjęcia-podpowiedzi lub zmierz swój ulubiony łańcuszek centymetrem. Jeżeli jest to coś nowego dla Ciebie, to możesz skorzystać ze sznurka z odmierzoną długością i zawieszonym na nim małym przedmiocie. Pamiętaj, że łańcuszek z zawieszką ułoży się na dekolcie inaczej niż ten bez zawieszki.

Pierścionki

Najtrudniej sprawa wygląda przy doborze rozmiaru pierścionka. W szczególności, kiedy biżuteria jest prezentem lub niespodzianką.

* Najdokładniejszym sposobem jest zmierzenie palca stacjonarnie u jubilera miarką do sprawdzenia pierścionka, który już nosimy lub palca jeżeli chcemy dobrać na inny palec lub nie pamiętamy rozmiaru. Serdecznie zapraszam do mnie przed zakupem.

* Jeżeli jest to nie możliwe, ale macie swój pierścionek, którego nie znacie rozmiaru, można zmierzyć go suwmiarką i porównać średnicę z tabelą poniżej. Pamiętaj, żeby zmierzyć w najszerszym miejscu! Tabela, którą załączyłam jest rozmiarówką, z której korzystam, sugerujcie się nią,  ponieważ bywają pewne rozbieżności w rozmiarówkach w internecie.

* Jeżeli żadne z powyższych, to skontaktujcie się ze mną. Są jeszcze pomocnicze-zdalne sposoby!